top of page

Віртуальні виставки

Віртуальна виставка – інформаційний продукт бібліотеки, що представляється як консолідація традиційного книжкового і новітнього електронного способів презентації інформації.

Користувачі послугою віртуальної виставки можуть отримати повну інформацію за темою, що їх цікавить. Віртуальна бібліотечна виставка, будучи мобільною, компактною, змістовною, виступає в ролі провідника у загальному потоці інформації.

Віртуальна виставка «Професія- ветфельдшер:на допомогу майбутнім фахівцям»

Книжкова виставка містить інформацію щодо профілактики та лікування захворювань сільськогосподарських та свійських тварин. На виставці представлена література з питань діагностики та лікування тварин, а також зоогігієни і ветеринарної санітарії. Читач познайомиться з біологічними особливостями сільськогосподарських тварин, опанує сучасні методи догляду за ними. Виставка містить актуальну інформацію з найважливіших тем в галузі ветеринарної медицини.

Дана виставка розрахована ознайомити викладачів, студентів та всіх бажаючих з книгами, які є в фонді бібліотеки і якими можна користуватися для вивчення предметів, використовувати в  підготовці до практичних та лабораторних занять, при звітах під час проведення практик та при роботі з курсовими роботами.

Акушерство,  гінекологія  та штучне  осіменіння  сільськогосподарських тварин:  навч.  посіб. / Г.Г.  Харута,  С.С.  Волков,   І.М. Плахотнюк, С.А, Власенко, М.В. Вельбівець, Б.П. Івасенко та ін. – К.: Аграрна освіта, 2013. –  445 c.

Розкрито  методичні  і фізіологічні  особливості  статевих  органів свійських  тварин,  технологію  штучного  осіменіння  та  трансплантації   ембріонів,         діагностику  та  видові  відмінності  перебігу  вагітності,  родів і  післяродового  періоду,  методи  надання  акушерської  допомоги  при ускладненнях родів; діагностику, лікування та профілактику захворювань  молочної  залози,  гінекологічних  захворювань хвороб  новонароджених тварин. Навчальний посібник рекомендовано для студентів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які навчаються за спеціальністю "Ветеринарна медицина”.

Бомко В.С. Годівля сільськогосподарських тварин: підруч./В.С. Бомко, С.П.Бабенко, О.Ю.Москалик. — Київ:Аграрна освіта, 2010. - 278 с.

Викладено основи годівлі сільськогосподарських тварин. Наведено дані про хімічний склад, перетравність кормів, описано способи оцінки поживності та якості кормів.

Висвітлено питання про поживність кормів, їх підготовку до згодовування та основи нормованої годівлі сільськогосподарських тварин різних видів.

Ветеринарне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології: підруч./ [ Яблонський В.А., Хомин С.П., Калиновський Г. М., Харута Г.Г]; за ред. В.А.Яблонського. - Вінниця:Нова  Книга, 2006.-592с.

У підручнику викладено теоретичні основи та досягнення практичного акушерства в галузі морфології та фізіології статевих органів свійських тварин, фізіології та біохімії сперми, технології її розрідження, зберігання та транспортування, природного та штучного осіменіння, запліднення, трансплантації ембріонів, фізіології вагітності, родів та післяродового періоду, діагностики, лікування та профілактики захворювань цих періодів відтворної здатності; висвітлено методи надання акушерської родової та післяродової допомоги; описано види патології молочної залози, її причини, методи діагностики, лікування та попередження. Значне місце відведено хворобам новонароджених тварин, діагностиці, перебігу, лікуванню та профілактиці гінекологічних хвороб самок та імпотенції самців. Для студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів, а також лікарів ветеринарної медицини, наукових співробітників, фермерів.

Внутрішні незаразні хвороби тварин: підруч./ Судаков М.О., Цвіліховський М.І., Береза В.І.;за ред. М.О.Судакова.- [2-ге вид., доп.].-Київ: Мета, 2002.-352с.

В книзі розглядаються методи клінічної діагностики внутрішніх незаразних хвороб тварин, їх профілактики і терапії. Описані хвороби внутрішніх органів. В навчальному виданні враховані новітні досягнення науки і практики ветеринарної медицини.
Підручник для студентів аграрних вищих закладів освіти І – II рівнів акредитації та навчальний посібник для студентів аграрних вищих закладів освіти III – IV рівнів акредитації зі спеціальності «Ветеринарна медицина».

Галат В.Ф. Паразитологія та інвазійні хвороби сільськогосподарських тварин.Практикум: [навч.-метод. посіб.]/Галат В.Ф., Березовський А.В., Ткаченко В.Ю.- Вінниця: Нова Книга, 2007.-184с.

Викладено питання зажиттєвої та посмертної діагностики найпоширеніших на території України інвазійних хвороб тварин, збудниками яких є гельмінти, комахи, кліщі та одноклітинні організми. Значну увагу приділено лабораторним методам досліджень, що відіграють вирішальну роль у встановленні діагнозу. Викладені рекомендації щодо проведення протипаразитарних заходів у період практичних занять, навчальної та виробничої практик студентів. Для кращого засвоєння матеріалу практикум ілюстрований значною кількістю рисунків. Підручник для студентів аграрних вищих закладів освіти І – II рівнів акредитації зі спеціальності «Ветеринарна медицина».

Гальчинська О.К.  Ветеринарна фармакологія: навч.  посіб./ О.К. Гальчинська . – Київ: Аграрна освіта, 2013. –525 с.

Навчальний посібник складено відповідно до діючої програми для аграрних вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації зі спеціальності 5.11010101 «Ветеринарна медицина» з дисциплін«Фармакологія». У навчальному посібнику приділено увагу рецептурі, правилам виписування рецептів, технології виготовлення лікарських форм. Висвітлено питання загальної фармакології  – загальні закономірності дії і шляхи введення лікарських речовин в організм тварин та принципи дозування. Він складається з 4 розділів: «Рецептура», «Загальна фармакологія», «Спеціальна фармакологія» та «Ветеринарна фітотерапія». Навчальний посібник включає питання для самоконтролю, тестові завдання та зразки рецептів для виписування. У додатках наведена довідкова інформація, необхідна для засвоєння теоретичного матеріалу і проведення лабораторних занять; викладено питання, що стосується державного нормування,  реєстрації, регулювання виробництва та обігу ветеринарних препаратів, субстанцій та засобів ветеринарної медицини.

Епізоотологія з мікробіологією: підруч. / Г.В. Козлов­ська, Л.Є. Корнієнко, М.Г. Наконечна та ін.; за ред. В.П. Постоя. — Київ: Вища освіта, 2006. — 543 с.: іл

Викладено основи загальної мікробіології, вірусології та епізоотології, а також спеціальну епізоотологію. Докладно описано інфекційні хвороби сільськогосподарських тварин — великої і дрібної рогатої худоби, свиней, коней, а також свійської птиці, кролів, риб, бджіл та засоби їх профілактики і лікування. Наведено хід виконання лабораторних і практичних робіт, контрольні запитання.Для підготовки фахівців в аграрних вищих навчальних закладах І – ІІ рівнів акредитації з напряму підготовки «Ветеринарна медицина».

Єрохіна О.М. Паразитологія та інвазійні хвороби сільськогосподарських тварин: навч. посіб./О.М.Єрохіна. -Київ: Аграрна освіта, 2014. -431с.

Розглянуто біологічні основи паразитології, протипаразитарні заходи. Висвітлено загальні дані про комах і найпростіших та хвороби, які вони викликають.
Значну увагу приділено з’ясуванню специфіки постановки діагнозу на інвазійні захворювання, визначенню причин захворювання та методів боротьби і профілактики. Навчальний посібник рекомендовано для студентів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які навчаються за спеціальністю "Ветеринарна медицина”.

Журавель М.П. Технологія відтворення сільськогосподарських тварин:підруч. /М.П.Журавель, В.М.Давиденко.-Київ:Видавничий Дім «Слово», 2005.-336с.

Викладені теоретичні передумови і виробничо-господарські основи технології відтворення сільськогосподарських тварин, чітко і послідовно узагальнені питання всіх складових процесу, що включає в себе: раціональну організацію технології використання і одержання сперми від племінних плідників, теорію і практику оцінки, розбавляння і зберігання <спермопродукції плідників>, а також технології штучного (власного) <осіменіння маток> основних видів тварин.У посібнику застосовано блочно-графічну модель навчання. Навчальний матеріал добре ілюстрований. Кожен розділ - це окремий, логічно завершений модуль, який закінчується тестовими завданнями для самооцінки знань.

Касянчук В. В. Ветеринарно-санітарна експертиза з основами технології переробки продуктів тваринництва. підруч./В.В.Касянчук, П.В.Микитюк, Л.В.Олійник. - Вінниця: Нова Книга. 2007., - 480 с.

У підручнику важливе місце відводиться технології одержання, переробки, транспортування і зберігання продуктів тваринництва. Висвітлено практику проведення експертизи м’яса, молока і продуктів їх переробки, яєць, рибних продуктів, меду, сировини тваринного походження.

Наведено вимоги Державних стандартів і технічних умов до забійних тварин, технологічних процесів їх переробки, дослідження органів і туш та їх ветеринарно-санітарна оцінка при різних захворюваннях.

Для студентів, викладачів, а також практикуючих фахівців ветеринарної медицини.

Корнієнко Л.Є. Менеджмент і маркетинг у ветеринарній медицині:навч. посіб./ Корнієнко Л.Є., Ярчук Б.М., Тирсін Р.В., Царенко Т.М., Сокольська Т.В. -Київ: Аграрна освіта, 2013. — 349 с

У навчальному посібнику розглянуті питання ветеринарного підприємництва, менеджменту ветеринарних закладів та просування ветеринарних товарів та послуг на ринок.
Навчальний посібник рекомендовано для студентів навчальних закладів І-ІУ рівнів акредитації, які навчаються за спеціальністю "Ветеринарна медицина”, також може бути корисним приватним підприємцям, керівникам приватних та державних ветеринарних закладів.

Латинська мова: навч, посіб. / В.І. Семілетко, С.Б. Столбецька, С.Д. Карпенко. - Київ: Аграрна освіта, 2011. - 169 с.

Друге перероблене і доповнене видання підручника надає можливість базового і поглибленого вивчення латини із залученням додаткових занять з читання і перекладу фахових та історичних текстів, вправ підвищеної складності.

Підручник призначений для студентів факультетів ветеринарної медицини аграрних вищих навчальних закладів І—IV рівнів акредитації .

Лисенко М.В. Анатомія і фізіологія сільськогосподарських тварин:підруч./Лисенко М.В., Бойко В.І., Замазій М.Д.- Київ: Лібра, 1999.- 430с.

Висвітлено загальні закономірності будови та функцій клітин, тканин і систем органів сільськогосподарських тварин, а також фізіологічні процеси, що відбуваються в їх організмі. До кожного розділу наведено методику проведення лабораторно-практичних занять з описом необхідних приладів та матеріалів і контрольні запитання.
Для студентів навчальних сільськогосподарських закладів I - II рівнів акредитації із спеціальності «Ветеринарна медицина».

Ніколаєвич В.І. Анатомія і фізіологія сільськогосподарських тварин: навч. посіб./В.І.Ніколаєвич. - Київ: Аграрна освіта, 2014.-511с.

Висвітлено основні закономірності будови та функції клітин тваринного організму і будови тіла свійських тварин за системами органів,особливості будови тіла свійських птахів. Подано відомості про життєдіяльність організму тварин та про фізіологічні процеси і функції усіх систем організму. Навчальний посібник рекомендовано для студентів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які навчаються за спеціальністю "Ветеринарна медицина”.

Норми годівлі, раціони і поживність кормів для різних видів сільськогосподарських тварин: довідник / Проваторов Г.В., Ладика В.І., Бондарчук Л.В.; за заг. ред. В.О. Проваторова. - [2-ге вид., стер. [. - Суми : Університетська книга, 2009. - 489 с.

Викладено теоретичні основи сучасних систем нормування й ком­плексної оцінки поживності кормових засобів, наведені норми годівлі різних видів і виробничих груп великої рогатої худоби, овець, свиней, коней, птиці та кролів за 20-30 показниками живлення. Норми годівлі тварин різних видів та виробничих груп проаналізовані в розрахунку на одиницю обмінної енергії та 1 кг сухої речовини. Наведено приклади типових раціонів та їх структуру за енергетичною поживністю, а та­кож склад і поживність комбікормів для різних груп тварин. У довід­нику також подано склад типових добавок мінеральних речовин, пре­фіксів, ферментних препаратів. Таблиці поживності кормових засобів наведені окремо для великої рогатої худоби, свиней, коней, птиці відповідно до основних показників норм для цих видів тварин.

Організація ветеринарної справи: підруч./ В.О.Бусол, А.Ф.Євтушенко, Д.І.Бондаренко, В.А.Ситнік. — Київ: Культурно- освітній, видавничо-поліграфічний центр «Златояр», 2005. — 348 с.

У підручнику, виданому вперше в незалежній Україні, на основі узагальнення останніх досягнень науки та практики викладені загальні теоретичні основи, методологічні принципи організації ветеринарної справи. Приводиться матеріал з Ветеринарного законодавства в Україні, організації служби ветеринарної медицини та матеріально-технічного її забезпечення, організації ветеринарного контролю та підприємницької діяльності у ветеринарній медицині, економіки ветеринарних заходів і ветеринарного діловодства.

Підручник розрахований на студентів відділень ветеринарної медицини вищих аграрних навчальних закладів освіти І—II рівнів акредитації та практичних фахівців ветеринарної медицини.

Організація ветеринарної справи:конспект лекцій/ А.В.Дудаш.- М-во аграр. політики України,2001.-151с.

Висвітлено питання організації ветеринарної справи. Для студентів ВНЗ І-ІІр.а., буде корисним і для спеціалістів-практиків ветеринарної медицини.

Основи тваринництва і бджільництва: навч. посіб./уклад. Волкова Н.І.-Київ: Фірма «Інтас», 2007.- 338с.

Висвітлено поняття про клітину, тканини і органи сільськогосподарських тварин. Описано загальні закономірності будови і функції системи органів. Викладено питання генетики і відтворення та годівлі сільськогосподарських тварин, а також основи бджільництва.

Охорона праці у ветеринарній медицині:навч. посіб./ Войналович О.В.,Білько І.О.,Марчишина Є.І.-Київ:Основа,2010.- 344с.

У підручнику представлено підходи та вимоги щодо забезпечення нормативних умов праці на підприємствах та установах ветеринарної медицини. Описано організаційні засади та документальне забезпечення функціонування системи управління охороною праці, вимоги безпеки під час виконання різноманітних ветеринарно-санітарних заходах та процесів лікування тварин, особливості забезпечення електро- і пожежної безпеки на підприємствах підгалузі. Підручник призначено для студентів напряму «Ветеринарна медицина», а також керівників, спеціалістів служб охорони праці та інших посадових осіб, які відповідають за безпеку виконання робіт на підприємствах та установах ветеринарної медицини.

bottom of page